West University Center
4500 Ninth Avenue NE Suite 300
Seattle, WA 98105 USA

206-295-4784 - tel 425.672.0439 - fax
Email:

 

Web sitemiz hakkında kısa bilgi

İnternet sitemizde ABD' de eğitim ve yaşamla ilgli herhangi bir konuda bilgi toplayabileceğiniz birçok dosya bulunuyor. Bunlardan ilkinde, İngilizce Dil Kurumları, iki yıllık kolejler, Üniversite Öncesi Devlet Okulları(Community Colleges), kolej ve üniversitelerdeki lisans ve yüksek lisans programları, profesyonel ve teknik programlar ve Havacılık Okulları gibi birçok çok değişik amaca yönelik okul sınıflanıyor. Ayrıca bu dosyada okulları coğrafik konumlarına göre de bulmanız mümkün. Her okul, kendi ingilizce web sitesinin dışında, bulunduğu bölgenin iklim ve yaşam koşulları hakkında bilgi veren diğer web sitelerine de bağlanıyor. Seçtiğiniz okula on-line başvuru yapmanızı ve gerektiğinde e-posta yoluyla direkt görüşmenizi sağlayan ikinci bir bağlantıya ek olarak, bir Türk öğrenci adayına ABD' de gerekli olabilecek Türk Merkezleri, ticari listeler, okulun bulunduğu bölgedeki iş dünyası rehberi gibi kaynakların yer aldığı bir kayıt da bulunuyor.

İkinci dosyada ise, ABD' de okumak ve yaşamla ilgili birçok konuda öğrenci adayını aydınlatan makaleler bulunuyor. Bunlardan bazıları şöyle: ABD eğitim sistemi, kayıt ve mezun olabilmek için gerekenler, Amerikan ve Türk kültürel anlayış biçimi, göç ve vize konuları ve nihayet öğrenci adayı için en uygun okulun seçilmesi.

Kayıt dosyasına gittiğinizde, formları yazıcınızda basılmak üzere hazır bulacaksınız. Böylelikle postada zaman kaybetmeden, kayıt formunuzu doldurup okumak istediğiniz okula hemen postalayabilirsiniz. Ayrıca bu dosyaya bağlı Göç web sitesi altında vize basvuru formları ve gerekli döküman listesini bulabilirsiniz.

Diğer iki dosyada ise Türkiye' de Amerikan elçilik ve konsoloslukları ile danışmanlık merkezleri, ABD' de Türk elçilik ve konsolosluklarının posta ve e-posta adreslerini bulabilir, bu dosyaya bağlı kendi web siteleri ile sözkonusu merkezlere ulaşabilirsiniz.

Daha

DalilUSA Menu

About Us

U.S. Education
Requirements
Cultures

Immigration

Choosing And Enrolling

School Classifieds
School Features

Forms And Applications
On-line Advisor

Ask An Online Attorney

Key Contacts
Internet Resources
Supportive Services

U.S. Participants Site

 

DalilUSA.com Home
Copyright © 2016 DalilUSA.com, a Division of Middle East International Services. All Rights Reserved.
Use of this Site Signifies Your Agreement to our Privacy Statement

West University Center 4500 Ninth Avenue NE Suite 300 Seattle, WA 98105 USA
206.295.4784 - tel 425.672.0439 - fax
Email: